پنج شنبه, 21 -2664 00:00

تغذیه بلدرچین

رای دادن به این مورد
(0 رای)

درجه حرارت مورد نیاز بلدرچین ها

جوجه بلدرچین ظریف و پر تحرک و در بدو تولد فاقدقدرت انطباق با دمای محیط می باشد و در نتیجه حساسیت خاصی در مورد تغییر دمای هوای محیط داشته و به شدت آسیب پذیر می باشد و در روزهای نخستسن تولید دمای ۳۶ تا ۳۸ درجه سانتیگراد توام با هوای تمیز و سرشار از اکسیژن از اهمیت خاصی برخوردار میباشد. بتدریج با افزایش سن جوجه ها از میزان حرارت محیط کاسته می شود و در سن ۶ تا ۷  هفتگی به ۲۲ تا ۲۴ درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

جوجه ها تا زمانی که دما زیر ۲۱ درجه سانتیگراد کاهش نیافته است نیازی به دمای اضافه ندارند و ۱۲ ساعت تاریکی و ۱۲ ساعت روشنایی تا سن ۵ هفتگی یعنی زمانی که بلدرچین ها به پن ها یا قفس های تخمگذاری منتقل می شوند می تواند ادامه پیدا کند.

قفس های نر و ماده برای داشتن رشد بهتر بایستی جدا از هم نگهداری شوند. در حالت پرورش روی بسترمساحت ۱۵۰ تا ۱۸۰ سانتی متر مربع به ازای هر جوجه بسته به نوع جوجه ها و فصل در نظر گرفته می شود. برای هر جوجه ۲.۵ تا ۳ سانتی متر دان خوری و۱،۵ تا ۲ سانتی متر آبخوری در نظر گرفته می شود.

برای جوجه های بلدرچین تا سن ۳ هفتگی ۲ سانتیمتر دان خوری و یک سانتی متر فضای مناسب آبخوری ضروری  است. برای هرجوجه ۷۵ سانتی متر مربع فضای بسته و ۷۵ سانتیمتر مربع نیز فضای حرکت تا سن ۳ هفتگی برای بدست آوردن نتیجه مناسب کافی است.

برای شروع تغذیه خوب بلدرچین ها می توان به مدت ۲ تا ۴ روز آب شکر ۸ درصد داد.

مشاهده 878 مرتبه آخرین بروز رسانی یکشنبه, 12 شهریور 1396 06:58
مجموعه های بیشتر: جوجه یک روزه بلدرچین »
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید

جدیدترین دستگاههای جوجه کشی